OPOWIEDZIEĆ CISZĘ

OPOWIEDZIEĆ CISZĘ

„Opowiedzieć ciszę” to ilustrowana historia pokazująca drogę prowadzącą ze świata dźwięku do świata poza dźwiękiem. Drogę, która początkowo naznaczona jest lękiem i poczuciem wyobcowania, finalnie jednak zostaje wypełniona akceptacją i radością jaką wnosi nowy, inny język. 

Cisza jest błogosławieństwem lub przekleństwem. Jest luksusem lub rozdzierającą pustką w głowie i krzykiem rozpaczy. Każda historia, każdy człowiek ma w sobie inną ciszę, bo każdemu kojarzy się w zupełnie inny sposób. Polecam tę niezwykłą podróż – Opowiedzieć ciszę – tym, którzy chcieliby na chwilę wejść do świata ludzi niesłyszących. Świata, którego nikt sobie dobrowolnie nie wybrał i który tylko nieliczni będą mieli szansę opuścić… Serdecznie polecam.

Olga Bończyk – aktorka teatralna, filmowa i wokalistka

***

Gdy patrzę na rysunki Karoliny, niemal słyszę ciszę, o której opowiada. Subtelne, niezwykle sugestywne, wysmakowane ilustracje dopełnia oszczędny, poetycki tekst. To historia, po którą można sięgnąć wiele razy i za każdym razem odnaleźć w niej coś, czego wcześniej nie dostrzegaliśmy.

Edyta Bystroń – autorka komiksów niezależnych

***

Gdy patrzę na rysunki Karoliny, niemal słyszę ciszę o której opowiada. Subtelne, niezwykle sugestywne ilustracje dopełnia oszczędny, poetycki tekst. To historia po którą można sięgnąć wiele razy i za każdym razem odnaleźć w niej coś, czego wcześniej nie dostrzegaliśmy.”

Justyna Kieruzalska – niesłysząca ilustratorka

Więcej o książce – słowami Grzegorza Zalewskiego można przeczytać tutaj .

Opowiedzieć ciszę można zakupić na stronie wydawnictwa Linia/ Biała Plama https://bialaplama.pl/glowna/60-opowiedziec-cisze